ارتفاع پارکینگ در طبقات مختلف ساختمانی

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post
ارتفاع پارکینگ در طبقات مختلف ساختمانی

ارتفاع پارکینگ کوچک در تمامی طبقات یکسان می باشد ولی به دلیل وجود فضاهای دیگری همچون فضای تاسیسات در زیر زمین ، معمار مجبور به بالاتر گرفتن این عدد می شود و به اشتباه بعضی از دوستان فکر می کنند که در طبقات مختلف متفاوت می باشد.

 

ضرورت ارتفاع پارکینگ

درقوانین نظام مهندسی ، مهندسان ماشین را یک جسم ثابتی می بینند که باید ارتفاع مورد نیاز آن را تامین کنند و از آنجایی که بیشتر مردم دارای سواری های کوچک می باشند ارتفاع ساختمان بر اساس بلند ترین ماشین در رده ماشین های خانوادگی می باشد که عمده مردم بتوانند از پارکینگ منازل خود استفاده کنند.

 

اهمیت ارتفاع پارکینگ در یک مثال

یه روز توی گرما ، از سر ساختمان اومده بودم و از بس هوا گرم بود بی حال بی حال بودم به حدی که نای بیرون اومدن از زیر کولر ماشین را نداشتم (توی پرانتز باید بگم که خانه ما توی یه محله خیلی شلوغه و واقعا ماشین را توی خیابان گذاشتن مثل نابودی ماشینه)

خلاصه تصمیم گرفتم ماشین شاسی بلند شیک و پیکی که امروز خریده بودم را ببرم توی پارکینگ، ولی همین که اومدم برم داخل صدای وحشتناکی باعث شد که دود از سرم بلند بشه ، سقف ماشین به سقف پارکینگ گیر کرد وشیشه جلو ماشین شکست …

 

ارتفاع پارکینگ در پیلوت

ارتفاع پارکینگ کوچک در پیلوت در صورتی که هیچ فضای دیگری نباشد که ارتفاع آن را بالا ببرد ، حداقل باید 2.20 متر باشد ولی پیشنهاد می شود که مانند پارکینگ متوسط و بزرگ این ارتفاع را 2.4 متر بگیرید.

 

ارتفاع پارکینگ کوچک در طبقه زیرزمین

ارتفاع پارکینگ کوچک در طبقه زیرزمین نیز 2.2 متر می باشد ولی به دلیل وجود فضاهایی همچون اتاق تاسیسات (ارتفاع اتاق تاسیسات 2.40 می باشد) این ارتفاع را باید 2.40 بگیریم و تمامی دوستانی که این ارتفاع را در آزمون های مختلف نظام مهندسی 2.20 گرفته بودند را رد کردند و قبول نشدند.

 

ارتفاع پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری

ارتفاع پارکینگ کوچک در ساختمان های مسکونی و تجاری هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند وطبق قوانین نظام مهندسی این عدد باید حداقل 2.2 متر باشد که البته توصیه می شود این عدد را 2.40 بگیرید.

 

ارتفاع ساختمان در پارکینگ های متوسط و بزرگ

ارتفاع ساختمان در پارکینگ های کوچک، 2.20 متر و در پارکینگ های متوسط و بزرگ 2.40 متر می باشد، توجه داشته باشید که ارتفاع پارکینگ متوسط و بزرگ در هرقسمتی از فضا که باشد این عدد یعنی حداقل 2.40 می‌باشد. مثلا اگر در پیلوت یا زیرزمین ارتفاع پارکینگ باید حداقل 2.40 متر باشد.

 

 

ایمان قادری؛ طراح و معمار راز معماری        تصویر ایمان قادری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader