ترسیم کات لاین در دستگاه پله

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post
ترسیم کات لاین در دستگاه پله

با توجه به اینکه کات لاین در یک سوم انتهایی راه پله ترسیم می شود. لذا در انواع مختلف دستگاه پله ترسیم کات لاین متفاوت است.

در این محتوا ترسیم انواع کات لاین را بطور مختصر و کاربردی بررسی کرده ایم، تا پایان ایم محتوا با من همراه باشید.

 

ترسیم کات لاین در دستگاه های پله با دو بازو

در ترسیم کات لاین در پله های دو بازو محل قرارگیری آن حدودا در وسط بازو دوم می باشد یعنی نزدیک فلش خط وسط .

 توجه داشته باشید که در آزمون نظام مهندسی حساسیتی برای ترسیم دقیق مکان آن وجود ندارد و به همین دلیل واژه حدودا را به کار بردیم و اگر بخواهید به صورت دقیق ترسیم کنیم باید این خط را در یک سوم قرار دهیم که برای اینکار باید ابتدا تعداد پله ها را بشماریم و بعد از اینکه شمردیم باید آن را بر 3 تقسیم کنیم و از آخرین پله شمارش کنیم و وسط کات لاین را در وسط این پله قرار دهیم.

 

ترسیم کات لاین در دستگاه های پله با سه بازو

در راه پله هایی با 3 بازو باید خط کات لاین را در پله اول از بازو ی اول ترسیم کنیم، ولی چون کات لاین را باید به صورت مورب انجام داد ، پس کات لاین را بر روی پله دوم در بازوی اول ترسیم می کنیم.

 

ترسیم کات لاین در دستگاه های پله با چهار بازو

در راه پله هایی با 3 بازو باید خط کات لاین را در پله آخر از بازو اول ترسیم کنیم، ولی چون کات لاین را باید به صورت مورب انجام داد ، پس کات لاین را بر روی پله یکی مانده به آخر ترسیم می کنیم.

 

ترسیم خطوط پله ها در دستگاه پله ها

اگر دستگاه پله دو بازو یا سه بازو باشد و در پایین ترین طبقه باشیم ، خطوط پله های بالای کات لاین را باید به صورت خط چین ترسیم کنیم و در غیر این صورت این خطوط باید به صورت ممتد ترسیم شوند.

 

در نتیجه:

 باید توجه نمود که بعد از ترسیم خطوط کات لاین باید حتما یک عدد پیکان یا فلش هم راستا با جهت حرکت پله ها بر روی خط وسط ترسیم نمود.

 

 

ایمان قادری؛ طراح و معمار راز معماری        تصویر ایمان قادری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader