روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری

روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی و زمان ثبت نام در آزمون از مهم‌ترین اطلاعات موجود برای هر داوطلبان است. چنانچه از متقاضیان آزمون پروانه اشتغال نظام مهندسی هستید پس با ما همراه باشید.

 

روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری

یادگیری روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری در صورتی که کلیه مدارک تحصیلی شما آماده و شرایط لازم را داشته باشد خیلی ساده است. همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد به طور کلی کسانی که می توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند به سه گروه تقسیم می شوند. گروه اول شامل، متقاضیان با مدرک دیپلم فنی یا غیرفنی، گروه دوم  معماران تجربی و یا گروه سوم شامل داوطلبانی است که دارای مدرک کارشناسی و یا مدارک بالاتر هستند.

یکی دیگر از مواردی که باید حتما در نظر داشته باشید توجه به زمان ثبت نام در آزمون نظام مهندسی است. اول اینکه زمان آزمون برای همه گروه ها یکسان است، هرچند شرایط و ضوابط ثبت نام برای همه گروه ها فرق می کند که در ادامه مطلب به طور خلاصه و مفید به آن اشاره شده است.
اگر فارغ التحصیل رشته ی معماری هستید و به داشتن مهر نظام مهندسی و کسب و کار پر رونق خود فکر می کنید اولین قدم، پذیرفتن در این آزمون است. درادامه می توانید نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری را به صورت تصویری مطالعه کنید.

 

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی معماری

اطلاع از زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی معماری قبل از اینکه روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری را بدانید در اولویت است. ثبت نام این آزمون دو مرتبه در سال انجام می شود. در واقع در هر نیمسال یک بار است. در این حالت کسانی که در نیمسال اول به دلایلی موفق به ثبت نام نشده اند، می توانند نیمسال دوم اقدام به ثبت نام در آزمون پروانه اشتغال نظام مهندسی معماری کنند.
عموماً خیلی نادر بوده است که زمان ثبت نام تغییر یابد مگر در موارد و شرایط خیلی خاصی که به وجود آمده است.

به طور کلی زمان دقیق ثبت نام در هر دوره به صورت اطلاعیه‌ی مجری برگزار کننده آزمون نظام مهندسی اطلاع رسانی می شود.

 

زمان ثبت نام آزمون در نیمسال اول

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی معماری در نیمسال اول را دارند بایستی مطابق با زمانبندی اعلام شده از سازمان نظام مهندسی نسبت به ثبت نام اقدام کنند. لازم به ذکر است که کلیه داوطلبان باید در موعد مقرری که اعلام شده است به سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی وارد شوند و با اطلاع از روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری نام نویسی را انجام دهند.طبق قوانین هرساله و دوره های گذشته، موعد برگزاری آزمون پروانه اشتغال نظام مهندسی در بازه اردیبهشت ماه می باشد.

 

زمان ثبت نام آزمون در نیمسال دوم

موعد ثبت نام و همچنین زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون نظام مهندسی در نیمسال دوم نیز به استناد به سال های گذشته انتظار می رود در آبان ماه اطلاع رسانی شود.

 

نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی معماری

نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی معماری در طی سال های اخیر به صورت اینترنتی و از طریق سایت ویژه سازمان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی انجام می شود. بر همین اساس داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون نظام مهندسی هستند می توانند با مطالعه روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری جهت ثبت نام آزمون مربوطه، در موعدی که از طرف سازمان اعلام شده است اقدام کنند.
آدرس سایت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی inbr، می باشد که در ادامه می توانید روش ثبت نام در آزمون پروانه اشتغال نظام مهندسی را آموزش ببینید.

در مرحله اول متقاضیان عبارت ” معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ” را در مرورگر بنویسند و یا با وارد کردن مستقیم سایت مربوطه به آدرس inbr و کلیک بر دکمه جستجو وارد سایت مربوطه شوند.

مرحله اول ثبت نام در آزمون نظام مهندسی

 

 

  1. سپس شما می توانید وارد صفحه اصلی سایت سازمان نظام مهندسی شوید. از لیستی که در قسمت بالای سامانه قرار دارد وارد بخش مرتبط با نظام مهندسی می شوید. در اینجا باید گزینه “سامانه آزمون های ورود به حرفه” را انتخاب نمایید

مرحله دوم ثبت نام در آزمون نظام مهندسی

 

3.در گام سوم از نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری وقتی وارد صفحه یا سامانه آزمون ها شدید، بر روی گزینه  ثبت نام آزمون  کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام در آژمون نظام مهندسی

۴. پس از اینکه داوطلبان عزیز وارد صفحه ثبت نام آزمون شدید باید گزینه “خرید کارت” را جهت وارد شدن به درگاه بانکی الکترونیکی بزنید. این قسمت برای پرداخت هزینه‌ی ثبت نام در آزمون و همچنین تهیه کارت اعتباری ثبت نام شما است. در روی کارتی که دریافت خواهید کرد شماره پرونده و رمز عبور درج شده است.

مرحله چهارم ثبت نام در آزمون نظام مهندسی

 

۵. پس از نمایش فیلدهای نام و نام خانوادگی، تلفن ثابت و همراه، پست الکترونیک و تعیین درگاه پرداخت دکمه “ادامه روند پرداخت” را بزنید

مرحله پنجم ثبت نام در آژمون نظام مهندسی

 

 

۶. داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت ورودی با بازگشت به صفحه اصلی ثبت نام آزمون، باید بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” مطابق تصویر کلیک کنند.

مرحله ششم ثبت نام در آژمون نظام مهندسی

 

 

۷.  در این قسمت باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود  را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” بزنید.

مرحله هفتم ثبت نام در آزمون نظام مهندسی

 

 

۸ . سپس وارد صفحه ثبت نام شده و تکمیل کادرهای مربوطه و اطلاعات خواسته شده با زدن کلید “تایید”، در نهایت دریافت کد رهگیری و شماره پرونده عملیات ثبت نام شما به اتمام می رسد.

مرحله هشتم ثبت نام در آزمون نظام مهندسی

 

خلاصه:

در مطالب بالا به طور کامل روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری به صورت تصویری توضیح داده شد. زمان ثبت نام آزمون پروانه اشتغال نظام مهندسی معماری در هر نیمسال انجام می شود که می توانید برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام ازمون نظام مهندسی به نشانی اینترنتی inbr مراجعه کنید.
لازم به ذکر است که برای ثبت نام در آزمون نظام مهندسی معماری لزومی به عضویت در سازمان نظام مهندسی استان مربوطه نیست.

 

 

نویسنده : مهندس ایمان قادری، طراح و معمار مجموعه مهندسی راز معماری       تصویر ایمان قادری

 

تحلیل آزمون‌های نظام مهندسی

arcsecretarcsecret.irآزمون طراحیآزمون طراحی معماریآزمون طراحی معماری نظام مهندسیآزمون نظام مهندسیآزمون نظام مهندسی معماریآزمون ورود به حرفهایمان قادریراز معماریضوابط شهرداریمجموعه مهندسی راز معماریمعماریمهندس ایمان قادری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *