آموزش روم جی پی تی

هوش مصنوعی (AI) چیست؟

هوش مصنوعی (AI) به توانایی ماشین‌ها یا سیستم‌های کامپیوتری برای انجام وظایفی که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، مانند استدلال، یادگیری، حل مسئله، تصمیم‌گیری و پردازش زبان طبیعی اشاره دارد.

هوش مصنوعی طیف گسترده‌ای از کاربردها را در صنایع مختلف از جمله طراحی، مراقبت‌های بهداشتی، مالی، حمل و نقل و سرگرمی و غیره دارد.

این امر از طریق توسعه الگوریتم‌ها و برنامه‌های کامپیوتری به دست می‌آید که ماشین‌ها را قادر می‌سازد الگوها را تشخیص دهند، پیش‌بینی کنند و اقدامات خود را بر اساس بازخورد تنظیم کنند.

 

Roomgpt چیست؟

RoomGPT یک ابزار طراحی آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعی است که به پروژه‌های طراحی داخلی و بازسازی خانه کمک می‌کند. از هوش مصنوعی برای تولید ایده‌های طراحی استفاده می‌کند و به معماران کمک می‌کند خانه ها یا اتاق‌های رویایی مشتریان را طراحی کنند.

با RoomGPT معماران یا صاحبان خانه می‌توانند عکسی از فضای خود آپلود کنند و همچنین گزینه‌های مختلف طراحی داخلی و خارجی را بررسی کنند.

RoomGPT بازخورد مثبتی از معماران و علاقه مندان دریافت کرده است که آن را برای غلبه بر بلاتکلیفی خود در هنگام تزئین خانه مفید می‌دانند.RoomGPT به عنوان یک ابزار قوی بین طیف گسترده‌ای از نرم افزارهای طراحی داخلی برای صاحبان خانه و طراحان داخلی شناخته شده است.

 

مراحل استفاده از RoomGPT برای طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله 1: به سایت roomgpt.io مراجعه کنید و بر روی دکمه Generate your dream room کلیک کنید. برای استفاده از RoomGPT نیاز به جیمیل می باشد. این ابزار برای 3 بار استفاده رایگان می‌باشد.

آموزش روم جی پی تی

 

مرحله 2: آپلود یک تصویر: اولین قدم این است که یک تصویر با کیفیت بالا از اتاق یا محلی که می خواهید طراحی کنید، بارگذاری کنید. مطمئن شوید که تصویر کل فضای داخلی محل مورد نظر را می‌گیرد و تمام جزئیات مربوطه را شامل می شود.

آموزش روم جی پی تی

 

مرحله 3: تجزیه و تحلیل و تولید مدل سه بعدی: هنگامی که تصویر را آپلود کردید، RoomGPT عناصر اتاق را تجزیه و تحلیل می‌کند و یک مدل سه بعدی را بر اساس تصویر ارائه شده ایجاد می‌کند. این به ابزار اجازه می‌دهد تا طرح و ساختار محل مورد نظر را درک کند.

آموزش روم جی پی تی

 

مرحله 4: سبک خود را انتخاب کنید: پس از تجزیه و تحلیل و تولید مدل سه بعدی، می‌توانید سبک مورد نظر خود را برای محل خود انتخاب کنید. RoomGPT طیف وسیعی از ایده‌های طراحی داخلی و خارجی خیره کننده را ارائه می‌دهد. می‌توانید سبک‌ها و مضامین مختلفی را که با ترجیحات و دیدگاه شما برای فضا همسو هستند، استفاده کنید

 

مرحله 5: تجسم و سفارشی سازی: هنگامی که یک سبک را انتخاب کردید، RoomGPT به شما کمک می‌کند تا طرح را در محل خود تجسم کنید.

ابزار RoomGPT از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای قرار دادن عناصر طراحی انتخابی بر روی مدل سه بعدی محل شما استفاده می‌کند. این به شما اجازه می‌دهد تا ببینید که چگونه انتخاب‌های مختلف طراحی در فضای واقعی به نظر می‌رسد.

آموزش روم جی پی تی

 

برای سفارشی کردن طرح می‌توانید با امتحان کردن چیدمان‌های مختلف مبلمان، طرح‌های رنگی و گزینه‌های دکور، طرح را بیشتر سفارشی کنید

مقایسه تصویر اصلی و روم جی پی تی

 

 

علیرضا رحیمی؛ مشاور فناوری و تجاری        تصویر علیرضا رحیمی، مشاور فناوری و تجاری

 

علم و خلاقیت

AIalireza rahimiarchitectarchitecturearcsecretroomgptآکادمی راز معماریآموزش ساخت و سازآموزش معماران جوانآموزش معماریآموزش هوش مصنوعی در معماریابزار طراحی آنلاینابزار طراحی آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعیجی پی تیروم جی چی تیطراحی داخلیعلیرضا رحیمیکاربردهای هوش مصنوعیلیسانس معماریمعمارانمعماریمعماری در ایرانمهندس علیرضا رحیمیهوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI)هوش مصنوعی در مهندسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *