موزه طراحی ویترا بیاد ایوان بان ( Iwan Baan) برگزار می‌کند

موزه طراحی ویترا بیاد ایوان بان ( Iwan Baan) برگزار می‌کند

موزه طراحی ویترا در ویل آم راین، آلمان قرار است میزبان اولین نمایش گذشته بزرگ عکاس هلندی ایوان بان باشد.

این نمایشگاه که در اکتبر افتتاح می شود، مستندسازی بان از رشد کلان شهرهای جهانی و معماران برجسته معاصر از جمله هرتزوگ و دو مورون، رم کولهاس و زاها حدید است.

 

 

Iwan Baan کیست؟

ایوان بان یک عکاس معماری هلندی است. او به دلیل توانایی اش در به تصویر کشیدن ماهیت یک ساختمان و رابطه آن با محیط اطراف شهرت دارد.

عکس های بان در نشریات متعددی از جمله نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، و معمارانه دایجست به نمایش درآمده است. او همچنین با بسیاری از معماران برجسته مانند Rem Koolhaas، Zaha Hadid و Herzog & de Meuron برای مستندسازی ساختمان‌هایشان کار کرده است.

آثار بان در موزه‌ها و گالری‌های سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است همچنین او جوایز متعددی را برای کمک‌هایش در زمینه عکاسی معماری دریافت کرده است.

تصویر ایوان بان

 

پروژه‌های ماندگار ایوان بان

بان با استفاده از تکنیک‌های نورپردازی و فضایی‌سازی و با تاکید بر جزئیات، تصاویری فوق‌العاده زیبا و قابل تامل از ساختمان‌ها و شهرها ایجاد می‌کند.

بان در دنیای عکاسی معماری به دلیل توانایی خود در به تصویر کشیدن ساختمان‌ها در شرایط مختلف، از جمله در شب، از بالا، از پایین و از زوایای مختلف شناخته شده است.

بعضی از پروژه‌های معروفی که ایوان بان به تصویر کشیده است عبارتند از:

  • ساختمان قوس‌های پلی‌کربنات در لندن
  • ساختمان درپوش‌های معلق در بوگوتا کلمبیا
  • ساختمان سی‌ای‌تی در تایپه تایوان
  • و پل لوونگ در ویتنام

پروژه های ماندگار ایوان بان

 

نمایشگاه درباره چیست؟

این نمایشگاه شامل گزیده‌ای از آثار نمادین بان و همچنین تعدادی عکس از معماری بومی و غیررسمی در سراسر جهان است، از تولو در جنوب چین تا کلیساهای سنگ‌تراشی شده در اتیوپی.

کلیساهای سنگ‌تراشی شده در اتیوپی

 

نظر مردم هنگام شنیدن اعلان نمایشگاه چه بود؟

نظر برگزارکنندگان در هنگام افتتاحیه این نمایشگاه از این قرار است که:

«واقع گرایی پر جنب و جوش Baan بر مردم و رابطه آنها با محیط ساخته شده برچشم ناظر او، معماری را نه به عنوان یک ایده آل انتزاعی، بلکه به عنوان محیط زندگی روزمره، بخشی ارگانیک از بافت شهری – خواه پراکندگی حومه شهر و یا کلانشهرهای پررونق آفریقا و آسیا نشان می دهد.»

 

شرکت کنندگان افزودند:

« به لطف دید وسیعی که وی داشته است ، آثار وی چنان وسعتی از ساختمان ها را در دید انسانی نمایش می دهد که به طرز چشمگیری اهمیت وجودی معماری و طراحی شهری را نشان می دهد»

 

مصاحبه با بین Baan و تاریخ افتتاحیه این رویداد

به مناسبت این نمایشگاه، این هفته موزه طراحی ویترا میزبان گفتگو با Baan  برای ایده‌های وی در شهر نیویورک است. که این رویداد در 19 مه برگزار می شود.

 

 

مترجم: مهندس ارشد معماری ایمان قادری        تصویر ایمان قادری

منبع: باستلر

اخبار

architectIwan Baanاخبار معماری جهانایوان باندانشجوی معماریراز معماریمعرفی معماران خارجیمعمار جوانمعماران مطرح خارجیمقالات خارجیمهندس ایمان قادری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *