نمایشگاه معماری ساختمان های مراقبت ویژه در آینده

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post
نمایشگاه معماری ساختمان های مراقبت ویژه در آینده

شرکت معماری  Architekturmuseum der TUM (Pinakothek der Moderne) در مونیخ، آلمان، نمایشگاهی را در زمینه طراحی بیمارستان راه اندازی کرده اند که این نمایشگاه با عنوان «ساختمانی برای شفا: معماری جدید برای بیمارستان‌ها» به عنوان «انگیزه و محرکی برای بازاندیشی مراقبت های ویژه » در سه بخش: آزمایش، شواهد و مبادله در نظر گرفته شده است.

 

نمایشگاه و بیانیه معماران آن

برگزارکنندگان در بیانیه ای درباره این نمایشگاه می گویند: «معماری بیمارستان به عنوان یک نوع شناسی ساختمان دارای تاریخچه طولانی و پیچیده ای از توسعه است که توسط پیشرفت های سریع پزشکی هدایت می شود. در قرن بیستم عوامل کارایی، صرفه جویی، انعطاف پذیری و منطقی سازی به طور فزاینده ای بر برنامه ریزی و طراحی تسلط یافتند. بنابراین کلینیک ها به ماشین های بسیار فنی تبدیل شده اند.

یکی از غرفه های اقامت های مراقبتی

سازمان دهندگان افزودند: “نیازها و احساسات اساسی بیماران و مراقبان در پس زمینه قرار گرفته است و پیامدهای روانی-اجتماعی ناشی از آن شدید است.” با این حال، رویکردهای مربوط به «معماری شفابخش» که در آمریکای شمالی منشا گرفته و همچنین با موفقیت در اروپا اقتباس شده است، در سال‌های اخیر انگیزه‌ای را برای اصلاح طراحی مراقبت‌های بهداشتی و قرار دادن مردم در کانون توجه طراحی و برنامه‌ریزی فراهم کرده است.»

 

این نمایشگاه بر طراحی مبتنی بر شواهد بیمارستان‌ها و هفت «متغیر محیطی» متمرکز شده که می‌تواند بر بیماران تأثیر بگذارد: جهت‌گیری، منظره بو، منظره صدا، حریم خصوصی و کناره‌گیری، نقاط قدرت، دیدگاه و آینده‌نگری، و مقیاس انسانی.

یکی دیگر از غرفه های اقامتگاه مراقبتی در نمایشگاه معماری

پروژه های نمایش داده شده شامل بیمارستان منطقه آگاتارید (Nickl und Partner Architekten، 1998)، بیمارستان دوستی Satkhira (Kashef Chowdhury/URBANA، 2018) و مرکز پرنسس ماکسیما برای انکولوژی کودکان در اوترخت (معماران LIAG +18) خواهد بود.

 

فضای سوم نمایشگاه، تالار گفتمان، بازدیدکنندگان را به گفت و گو در مورد آینده بیمارستان ها با سخنرانی ها، بحث ها و کارگاه ها دعوت می کند. همچنین از یک کتابخانه و کمک های فیلم، و همچنین مجموعه ای از اینستالیشن ها با عنوان MAKING SENSE توسط هنرمند نروژی و محقق بویایی سیسل تولااس، پشتیبانی خواهد شد.

 

این نمایشگاه از 31 خرداد تا 21 تیر ماه 1402 دایر خواهد بود.

 

مترجم: مهندس ایمان قادری، طراح و معمار مجموعه مهندسی راز معماری       تصویر ایمان قادری

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader