10 سایت برتر معماری دنیا

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post
10 سایت برتر معماری دنیا

سایت ها و شبکه های اجتماعی در 2 دهه اخیر نقش پررنگی و تاثیرگزاری در حوزه معماری دارند، در این مطلب  10 سایت برتر معماری را همراه با سبک فعالیت و برنامه هایی که در زمینه اخبار، طراحی و مسابقات معماری در دنیای امروز را دارند، بطور خلاصه مورد بررسی قرار میدهم.

 

10 سایت برتر معماری

سایت ArchDaily

 ArchDaily یکی از سایت‌های برتر معماری در جهان است که شامل پروژه‌های معماری، اخبار، مقالات و طراحی‌های جدید است.

این سایت مطالب و اخبار مرتبط با ساخت و ساز، طراحی داخلی، طراحی محیطی، فضای باز، مبلمان و دکوراسیون را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

همچنین این سایت منابعی جامع برای مهندسان، معماران، طراحان داخلی و علاقمندان به صنعت ساخت و ساز فراهم می کند

ArchDailyهمچنین در برگیرنده نمایشگاه ها، کتاب ها، مسابقات و رویدادهای مرتبط با معماری و طراحی است.

 

سایت خبری Dezeen

Dezeen: یک سایت خبری معماری و طراحی است که شامل اخبار، پروژه‌ها، مقالات، ویدئوها و پادکست‌های معماری است.

سایت Dezeen یک منبع اصلی برای طراحان، معماران و افراد علاقه‌مند به طراحی و هنر است در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین سایت‌های معماری و طراحی در جهان است.

 این سایت به‌روزرسانی روزانه دارد و پوششی گسترده از طراحی محصولات، معماری، طراحی داخلی، شهرسازی و هنر دارد. Dezeen همچنین به دنبال گزارش‌های اخباری و تحلیلی در زمینه دیجیتال، افزایش پایداری و تغییرات اجتماعی است.

این سایت به‌عنوان یک منبع اصلی برای کسب اطلاعات و آخرین اخبار در زمینه هنر، طراحی و معماری شناخته می‌شود و می‌تواند به طراحان و معماران کمک کند تا با جدیدترین رویدادها و روندهای صنعت آشنا شوند.

 

سایت Archaizer

یکی دیگر از سایت‌های معماری بزرگ و معتبر است که شامل پروژه‌های معماری، مسابقات، جوایز و محصولات معماری است.

این سایت در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد و هدف آن ارتقای طراحی و ساخت برجسته در سراسر جهان است. Architizer به طراحان، معماران، مهندسان و دیگر حرفه‌های مرتبط با صنعت ساختمان دسترسی فراوانی به پروژه‌های معماری برتر، محصولات، خدمات و مقالات معماری فراهم می‌کند.

Architizer میزبان مسابقات سالانه A+Awards است که در آن بهترین پروژه‌های معماری، دکوراسیون داخلی ، محصولات معماری و خدمات مرتبط با هر یک از این حوزه‌ها شناخته می‌شوند و جوایز مختلفی به آن‌ها اهدا می‌شود.

Archaizer همچنین امکاناتی مانند جستجوی پروژه‌های معماری، دسته‌بندی پروژه‌ها بر اساس نوع، مکان و سبک، امکانات ارتباطی با معماران و طراحان، و ایجاد پروفایل شخصی برای طراحان و معماران را فراهم می‌کند.Architizer.

 

سایت Designboom

یک سایت خبری وبلاگی است که مقالات متنی، عکس‌ها و ویدئوهایی درباره طراحی و هنر را پوشش می‌دهد، از جمله معماری، طراحی داخلی و طراحی محصولات.

سایت Designboom در سال ۱۹۹۹ تأسیس شد و از آن زمان به یکی از بزرگترین و معتبرترین سایت‌های آنلاین در زمینه هنر و طراحی تبدیل شده است. Designboom شامل اخبار، پروژه‌های معماری، طراحی داخلی و محصولات، مقالات، ویدئوها، نمایشگاه‌ها، رویدادها و مسابقات مرتبط با هنر و طراحی است.

سایت Designboom  باتمرکز بر روی طراحی، هنر و معماری، به‌عنوان یک منبع قابل اعتماد برای طراحان، هنرمندان، معماران و علاقه‌مندان به هنر و طراحی شناخته می‌شود.

Designboom همچنین تلاش می‌کند تا به روزرسانی‌هایی در زمینه فناوری، فضای مجازی و تغییرات اجتماعی ارائه دهد و به طراحان و هنرمندان کمک کند تا از جدیدترین رویدادها و تحولات در صنعت هنر و طراحی باخبر شوند.

 

سایت Archinect یکی از 10 سایت برتر معماری

Archinect یکی دیگر از سایت‌های معماری معتبر است که شامل اخبار، مقالات، پروژه‌های معماری، فرصت‌های شغلی و بخش‌هایی برای بحث و گفتگو است. این سایت در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و به‌ عنوان یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین سایت‌های معماری در جهان شناخته می‌شود.

Archinect  هدف دارد به معماران، طراحان، دانشجویان و علاقه‌مندان به معماری، فرصت‌های شغلی، اخبار، مقالات و پروژه‌های معماری را فراهم کند. این سایت همچنین امکاناتی مانند دایرکتوری معماران و طراحان، ایجاد پروفایل شخصی، بخش‌هایی برای بحث و گفتگو، نشریات معماری و جستجوی پروژه‌های معماری را فراهم می‌کند

 Archinect همچنین به‌عنوان یک منبع مهم اطلاعاتی برای صنعت معماری شناخته می‌شود و به معماران و طراحان کمک می‌کند تا به‌روز با جدیدترین رویدادها و روندهای صنعت معماری باشند. برای دانشجویان معماری،

Archinect یک منبع ارزشمند برای اطلاع از برنامه‌های تحصیلی، مسابقات و فرصت‌های شغلی در صنعت معماری است.

 

سایت World Architecture Community

یک سایت معماری بین‌المللی است که به منظور ارتباط و اشتراک گذاری ایده‌ها و پروژه‌های معماری از سراسر جهان تأسیس شده است. این سایت شامل اخبار، مقالات، پروژه‌های معماری، مسابقات، جوایز و بخش‌هایی برای بحث و گفتگو درباره معماری است.

سایت  World Architecture Communityدر سال ۲۰۰۶ تأسیس شده و به‌عنوان یک منبع اصلی برای معماران، طراحان، دانشجویان و علاقه‌مندان به معماری در سراسر جهان شناخته می‌شود

این سایت به معماران و طراحان امکان دسترسی به پروژه‌های معماری برتر از سراسر جهان را می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کرده و ایده‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این سایت همچنین به دانشجویان معماری، ارائه فرصت‌های شغلی، نشریات معماری و تحقیقات در زمینه معماری را فراهم می‌کند.

World Architecture Community به‌عنوان یکی از منابع مهم اطلاعاتی در صنعت معماری شناخته می‌شود و به معماران و طراحان کمک می‌کند تا به‌روز با جدیدترین رویدادها و روندهای صنعت معماری باشند. سایت

سایت World Architecture Community همچنین به عنوان منبعی برای یافتن معماران برتر و شناخت پروژه‌های معماری جهانی شناخته می‌شود و به‌عنوان یک محفل برای ارتباط معماران در سراسر جهان به‌شمار می‌آید.

 

سایت Archello از برترین های معماری

یک سایت معماری است که به منظور ارائه اطلاعات و مشاوره درباره محصولات و پروژه‌های معماری تأسیس شده است. این سایت شامل پروژه‌های معماری، محصولات معماری، شرکت‌های معماری، مقالات، رویدادها و بخش‌هایی برای بحث و گفتگو درباره معماری است.

 Archello در سال ۲۰۰۹ تأسیس شده و به‌عنوان یک منبع اصلی برای معماران، طراحان، شرکت‌های معماری، سازندگان و علاقه‌مندان به معماری در سراسر جهان شناخته می‌شود. این سایت به معماران و طراحان امکان دسترسی به پروژه‌های معماری برتر از سراسر جهان و محصولات معماری را می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کرده و ایده‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

Archello همچنین به عنوان یک منبع برای شرکت‌های معماری جهانی شناخته می‌شود و به آن‌ها امکان دسترسی به پروژه‌های معماری مختلف و محصولات معماری برتر از سراسر جهان را می‌دهد. این سایت به دانشجویان معماری، ارائه فرصت‌های شغلی، نشریات معماری و تحقیقات در زمینه معماری را نیز فراهم می‌کند.

 

سایت Bustler

یک سایت خبری و جامع معماری و طراحی است که در سال 2007 تاسیس شده است. این سایت اخبار، رویدادها، جوایز، مسابقات و پروژه‌های مرتبط با معماری و طراحی را به صورت جامع و کامل ارائه می‌دهد. هدف اصلی سایت Bustler، ارتقای سطح دانش، فرهنگ و هنر معماری در جامعه است.

Bustler در بخش اخبار، مطالب مربوط به پروژه‌های معماری و طراحی داخلی، پایه‌های نظری و فرهنگی معماری، فضاهای عمومی، هنر، فرهنگ و پروژه‌های مرتبط با معماری و هنر را پوشش می‌دهد. دربخش مسابقات، مسابقات معماری و طراحی داخلی را ارائه می‌دهد و در بخش پروژه‌ها، پروژه‌های برگزیده و برتر معماری و طراحی را به عنوان منبعی برای الهام بخشیدن به طراحان و معماران جوان ارائه می‌دهد.

همچنین، Bustler به منظور ترویج هنر معماری و طراحی، جوایز معماری و طراحی را نیز برگزار می‌کند. این جوایز شامل جوایز Pritzker، AIA Awards، و RIBA Awards است.

با این حال، Bustler فقط به محتوای انگلیسی تمرکز دارد و بیشتر مخاطبان آن را از میان کارشناسان، دانشجوان و علاقمندان به معماری و طراحی جذب می‌کند.

 

سایت e-architect

یک سایت جامع و خبری معماری است که در سال 1997 تأسیس شده است.این سایت اخبار، مقالات، بررسی‌ها، مصاحبه‌ها، پروژه‌ها، نظرات و فرصت‌های شغلی مرتبط با معماری را به صورت جامع در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

با داشتن بیش از 450 هزار کاربر ثبت‌نام شده، Archinect به عنوان یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی معماری شناخته می‌شود. این سایت به عنوان یک پل ارتباطی بین معماران، دانشجویان، متخصصان، مدیران، معاونان و همچنین مشتریان مرتبط با صنعت ساختمانی عمل می‌کند.

 

سایت Archinect

به صورت جامع در بخش اخبار، مقالات و بررسی‌ها، اطلاعاتی را در مورد طراحی، توسعه، ساخت و ساز، تجهیزات، مواد ساختمانی و تکنولوژی‌های مرتبط با معماری و ساختمانی ارائه می‌دهد. همچنین، این سایت در بخش پروژه‌ها، پروژه‌های برتر و جدید معماری و طراحی داخلی را به صورت گسترده معرفی می‌کند.

بخش مصاحبه‌های Archinect شامل مصاحبه‌هایی با معماران و طراحان برجسته، معاونان، مدیران و دست‌اندرکارانی در صنعت ساختمانی است که به بررسی مسائل مختلفی مانند طراحی معماری، فرایند ساخت، تحولات صنعت و همچنین مسائل اجتماعی و فرهنگی مرتبط با صنعت ساختمانی می‌پردازد.

همچنین، Archinect به عنوان یک پل ارتباطی بین معماران و شرکت‌هایی که به دنبال استخدام معماران هستند، عمل می‌کند. این سایت فرصت‌های شغلی مرتبط با معماری و صنعت ساختمانی را به صورت جامع در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و به این شرکت‌ها کمک می‌کند تا با معرفی خدمات و فرصت‌های شغلی خود، به دنبال جذب استعدادهای معماری با تجربه و مهارت باشند.

 

سایت The Architect’s Newspaper ، آخرین سایت از 10 سایت برتر معماری

یک سایت و روزنامه معماری آمریکایی است که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده است. این سایت به منظور پوشش اخبار، مقالات و نقد و بررسی در زمینه معماری، طراحی شهری و فضای باز تأسیس شده است. The Architect’s Newspaper شامل اخبار، مقالات، نقد و بررسی پروژه‌های معماری، تحقیقات، رویدادها و بخش‌هایی برای بحث و گفتگو درباره معماری است. این سایت به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای معماران، طراحان، دانشجویان و علاقه‌مندان به معماری در آمریکا شناخته می‌شود.

The Architect’s Newspaper به معماران، طراحان، مهندسین عمران و عموم علاقه‌مندان به طراحی شهری و فضای باز، اخبار و اطلاعات ارزشمندی در مورد صنعت معماری و طراحی شهری ارائه می‌دهد.

این سایت به‌عنوان یک منبع معتبر برای اخبار و تحلیل‌هایی که مورد علاقه مخاطبان علاقه‌مند به معماری هستند، شناخته می‌شود.

The Architect’s Newspaper به دانشجویان معماری، ارائه فرصت‌های شغلی، نشریات معماری و تحقیقات در زمینه معماری را فراهم می‌کند.

 

 

ایمان قادری؛ طراح و معمار راز معماری        تصویر ایمان قادری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader