Herzog & de Meuron جایزه لوئیس I. Kahn 2023 را دریافت کرد

Herzog & de Meuron جایزه لوئیس I. Kahn 2023 را دریافت کرد

رویداد Louis I. Kahn علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره معمار فیلادلفیا متولد استونی، لوئیس کان، بودجه ای را برای ارائه آموزش طراحی رایگان به فیلادلفیا از طریق برنامه آموزش معماری و طراحی ADE جمع آوری می کند.

Herzog & de Meuron به عنوان سی و ششمین برنده جایزه Louis I. Kahn توسط مرکز معماری و طراحی در فیلادلفیا برنده شده است. این جایزه در سال 1983 به یاد معمار فیلادلفیا، لوئیس کان هر سال برگزار می شود و از افرادی که سهم قابل توجهی در زمینه معماری داشته اند تجلیل می کند.

 

بنیانگذاران شرکت معماری هرتزوگ دی مورون( Herzog & de Meuron)

بنیانگذاران شرکت معماری هرتزوگ دی مورون( Herzog & de Meuron)

ژاک هرتزوگ و دی مورون و پیر دو مورون بنیانگذاران این دفتر معماری هستند. ژاک هرتزوگ، یکی از دو بنیانگذار شرکت معماری مستقر در سوئیس، در مراسم رسمی اهدای جوایز که در ساعت 6:30 بعد از ظهر در موزه مردم شناسی و باستان شناسی دانشگاه پنسیلوانیا برگزار می شود، از طرف این دفتر سخنرانی خواهد کرد. 31 مه 2023.

 

پروژ های ماندگار هرتزوگ دی مورون( Herzog & de Meuron)

پروژ های ماندگار هرتزوگ دی مورون( Herzog & de Meuron)

شرکت معماری هرتزوگ دی مورون، که توسط ژاک هرتزوگ و پیر دو مورون در سال 1978 تأسیس شد، پروژه‌های برجسته متعددی از جمله:

  • تیت مدرن در لندن
  • استادیوم ملی پکن (که به عنوان آشیانه پرنده شناخته می‌شود) برای المپیک 2008
  • و سالن کنسرت خیره کننده Elbphilharmonie

در هامبورگ را طراحی نموده اند. بسیاری از طرح های آنها عناصر خاصی را در پاسخ به سایت و زمینه فرهنگی که پروژه در آن قرار دارد، در خود جای داده است.

هرتزوگ دی مورون( Herzog & de Meuron) به دلیل توجه به جزئیات، استفاده از مواد نوآورانه و تکنیک های ساخت و ساز برای کشف و گسترش زمینه، طراحی معروف و شناخته شده است.

در سال 2001، هرتزوگ و دی میرون جایزه پریتزکر را دریافت کردند، این اولین باری است که این جایزه معتبر به یک طراحی مشارکتی به جای یک معمار منفرد اعطا شد. در زمان اهدای جایزه، آنها به دلیل ماهیت پیچیده و خلاقانه نماها یشان مورد تحسین قرار گرفتند.

 

در سال های اخیر، سبک آنها تغییر کرده است و بیشتر بر ساختار و عمق ساختمان های خود تمرکز کرده اند. در سال 2006، این شرکت همچنین مدال طلای سلطنتی را دریافت کرد و در سال 2015، آنها با جایزه RIBA Jenks شناخته شدند.

 

هدف رویداد Louis I. Kahn چیست؟

هدف رویداد Louis I. Kahn چیست؟

این رویداد علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره معمار فیلادلفیا متولد استونی، لوئیس کان (که به طور گسترده به عنوان یکی از تأثیرگذارترین معماران مدرنیست آمریکایی شناخته می شود)، بودجه ای را برای ارائه آموزش طراحی رایگان به فیلادلفیا از طریق برنامه آموزش معماری و طراحی ADE جمع آوری می کند.

این ابتکار رویداد معماران و طراحان را به کلاس‌های مدارس دولتی می‌آورد تا کودکان را با زمینه‌های معماری و طراحی آشنا کند و آنها را توانمند سازد تا از این دانش برای شکل‌دهی و بهبود خانه‌ها، محله‌ها و شهرهای خود استفاده کنند.

اکنون در سی و ششمین دوره، جایزه لوئیس آی کان توسط شرکای توسعه گتوزو حمایت می شود. برندگان قبلی این جایزه یادبود عبارتند از معمار بریتانیایی سر دیوید آجایه، جین گنگ، بیارک اینگلز، نورمن فاستر، پیتر بوهلین، دانیل لیبسکیند، رابرت A.M. استرن، رافائل وینولی و سزار پلی.

 

 

مترجم: ایمان قادری؛ طراح و معمار راز معماری        تصویر ایمان قادری

منبع

 

اخبار

architectarchitecturearcsecretآکادمی راز معماریاخبار معماری جهانراز معماریرازمعماریمعمار جوانمعماریمهندس ایمان قادری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *